Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s užíváním souborů cookie.

Více informací Rozumím

Hromadná změna majetku

Návod slouží k hromadná změně, např. klíčů, odpovědnostních míst či osob. Hromadnou změnu provádíme ve dvou krocích nejprve je nutné při každé hromadné změně nastavit šablonu a poté provést vlastní změnu údajů. 

 

Postup pořízení hromadné změny

Postup se skládá ze dvou kroků: 

  1. Nastavení šablony hromadné změny údajů

  2. Vlastní pořízení hromadné změny údajů

 

1. Nastavení šablony hromadné změny

Před vlastní změnou doporučuji VŽDY!!! zkontrolovat šablonu pro hromadnou změnu údajů a nastavení konkrétních hodnot před každou hromadnou změnou

Postup kontroly nastavení šablony: 

  •  V aplikaci *1198 v pravé části okna stiskněte vedle tlačítka změna údajů černou šipečku  a zvolte možnost HROMADNÁ ZMĚNA ÚDAJŮ
  • Nyní se otevře okno výběr majetků, zde vyberte jeden majetek (u kterého nebudete měnit žádné údaje - slouží pouze k nastavení šablony)
  • Otevře se okno změna údajů, v tomto okně nejdříve zkontrolujte nastavení hodnot v šabloně. Nastavení hodnot v šabloně zobrazíte stisknutím tlačítka zobrazeného níže (Správce šablon).V následujícím okně zvolíte záložku HODNOTY, v tomto okně by měla být jediná vepsaná hodnota a to druh pohybu 70 Změna údajů, všechny ostatní vymažte. Pokud by zde zůstala nějaká jiná hodnota mohlo by dojít ke změně údajů, která by byla nežádoucí a hlavně by nešla hromadně zrušit.


 

Správnost údajů potvrďte tlačítkem OK.

POZOR - kontrolu šablony a výmaz hodnot provádějte před každou další hromadnou změnou!!!

Postup nastavení šablony

Nyní jste zpět v okně změn údajů - zde změňte údaj (políčko), který budete chtít měnit hromadně u více majetků a vepište datum změny do okna datum.

 

Nyní proveďtě uložení údajů do šablony, viz. obrázek níže. Pravím tlačítkem myši kliknete do políčka, které chcete uložit do šablony (např. Datum, Odp. místo, Odp. osoba atd.), a zvolíte Šablona -> Hodnota.
V okně Změna údajů stiskněte tlačítko NAČTI Z OKNA (načte se hodnota, kterou jste vepsali do okna změny údajů) následně stiskněte tlačítko OK. Stejným způsobem nastavte hodnotu datum popř. jiná políčka.

 


  V šabloně proveďte ještě jednou kontrolu uložených hodnot! Stiskněte tlačítko znázorněné v obrázku níže.Proveďte kontrolu hodnot, které jsou vyplněné a zda je v nich uložen správný údaj! Především údaj datumu a klíče či odpovědnostního místa!!!Údaje, u kterých je vyplněna hodnota jsou na pevno nastavené, pokud jsou hodnoty správně a potřebujete je mít uložené k hromadné změně údajů, stiskněte tlačítko OK. Pokud je některá hodnota špatně tak ji smažte či přepište a potvrťe tlačítkem OK.

Nyní jste zpět v okně změna údajů toto okno zavřete  - tlačítko storno. (Otevření okna sloužilo pouze k nastavení hromadné šablony ke změně údajů.)

Upozornění: hodnoty v šabloně zůstávají uloženy, pozor na to před další hromadnou změnou!!! Nutné šablonu opět upravit nastavením aktuálních hodnot.

 

  2. Vlastní pořízení hromadné změny údajů

 

Pokud lze majetek nějak filtrovat základními filtry v aplikaci *1198 Evidence majetku (podle datumu zařazení, dle klíčů, odpovědnostních míst či osob) nastavte filtry před stisknutím tlačítka změna údajů hromadně. Pokud nelze majetek takto definovat vyberete majetek až přímo v pořízení změn údajů.   

 

Postup pořízení hromadné změny údajů

V aplikaci *1198 v pravé části okna stiskněte vedle tlačítka změna údajů černou šipečku viz. obrázek níže a zvolte možnost ZMĚNA ÚDAJŮ HROMADNĚ. 

Následně se otevře okno výběr majetků. Pokud máte vyfiltrovaný majetek dle určitých hodnot např. klíčů v okně výběr majetků zvolité možnost VŠE a stiskněte OK. Pokud však majetek nelze filtrovat dle určitých hodnot, je nutné majetek vybrat následujícím způsobem.  

Po vybrání majetků určených k hromadné změně stiskněte tlačítko OK. 

Nyní se otevře okno hromadné změny údajů.

 

V okně změna údajů je již vše nastaveno (u všech majetků určených ke změně údajů) stačí tedy stisknout tlačítko OK a všechen majetek bude hromadně změněn. (V obrázku viz. výše bude u všech majetků změněn údaj kombinace klíčů na 962 -600  ke dnu 1.11.2013)

 

V případě dotazů kontaktujte Organizační kancelář. 

 

Změna údajů jednotlivě ZDE

Zpět rozcestník ZMĚNY MAJETKU