Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s užíváním souborů cookie.

Více informací Rozumím

Pořízení majetku s dotací

Tento návod se zaměřuje na postup pořízení majetku s dotací. Takto pořízený majetek se do evidence zařazuje ve vstupní ceně snížené o dotaci. Na kartě Technické informace existují políčka, kam si můžete zapsat částku dotace nebo si můžete zapsat informaci do poznámky majetku.


Majetek je již zařazen v evidenci, ale jeho hodnota není snížena o dotaci

Pokud byste zjistili, že máte právní nárok na dotaci až po zařazení majetku do evidence, existují dva způsoby úpravy vstupní ceny podle toho, zda byly uplatněny odpisy u těchto majetků, nebo nebyly.

Odpisy ještě nebyly uplatněny

Pokud byste zjistili, že máte právní nárok na dotaci až po zařazení majetku a ještě byste nezahájili odpisování z původní ceny, upravila by se vstupní cena majetku ke dni pořízení přes možnost Oprav zařazení nebo přes tlačítko Změna ceny.

Odpisy již byly uplatněny

Pokud byste zjistili, že máte právní nárok na dotaci až po zařazení majetku a již byste zahájili odpisování z původní ceny, snížila by se vstupní cena až ode dne, kdy byla tato skutečnost zjištěna.

Uplatněné odpisy by se zpětně neupravovaly a odpisy by se z upravené vstupní ceny nově uplatňovaly až od zjištění právního nároku na dotaci. Úpravu vstupní ceny provedete přes tlačítko Změna ceny.

Do datumu tedy vyplníte datum zjištění právního nároku na dotaci a do ceny mínusem částku, o kterou se sníží cena (částka dotace).

Mohlo by vás zajímat:

Zpět na rozcestník pořízení majetku

Zpět na rozcestník majetku